Tıp Fakültesi

Dekan Mesajı burak-omur-cakir

Sevgili öğrenciler

Beykent Üniversitesi Tıp Fakültesi, bilimin rehberliğinde “her an düşünen, her an üreten” felsefesini belirlemiş, içinde bulunduğu toplumun değerlerinin ve ihtiyacının bilincinde, tıp alanında son teknolojik gelişmeleri kullanan modern bir eğitim ve öğretim programı hazırlamıştır. Birinci sınıfta tıp derslerinin yanında alacakları tıp hukuku, kurumsal iletişim, etkileyici konuşma sanatı, bir müzik aleti çalacak şekilde müzik dersleri yanında katılacakları diğer sosyal aktivasyonlar ile mezun olan doktorlar, Beykent’li olma farkını ortaya koyacaklardır.

İkinci ve 3. sınıfta entegre eğitim sistemini 4. ve 5. sınıfta aynı yerleşke içinde yer alan fakülte hastanesi içinde verilecek olan klinik eğitim ve teorik dersler takip edecek olup, 6. sınıfta intern eğitimi ile doktorluk mesleğine adım atılacaktır. Ayrıca öğrencilerimiz 4. sınıftan itibaren yurtdışında çağın en ileri tıp fakültesi hastanelerinde yapacakları ziyaretler ve misafir edecekleri tıp öğrencileri ile değişik kültürleri tanımak yanında farklı tedavi yaklaşım ve hastane çalışma sistemlerini öğrenecekler, ayrıca uzun yıllar sürecek olan uluslararası dostluklar edineceklerdir.

Tıp Fakültemizin amacı, bilimsel çalışmaları yakından takip eden, yeniliğe ve teknolojik gelişmelere açık, kendi araştırmalarını yapabilen, dünya bilimine katkıda bulunan, lider, karakterli, etik ve ahlaki değerlere sahip, ekip ruhu içinde çalışan ve beyin fırtınasını hayatının parçası haline getiren doktorlar yetiştirmektir.

Beykent Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrencilerimiz, akademik disiplin içerisinde eleştiriye açık, eleştirmeye yatkın bir eğitim süreciyle çağımızın en ileri tıp eğitimi alacaklar ve her yönden örnek ve etkileyici bir bilim insanı olarak fakültemizden mezun olacaklardır.

Hepinize sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim.

Prof. Dr. Burak Ömür ÇAKIR
Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı